Velikonoční prázdniny jsou ve čtvrtek 28. 3. 2024. Po pátečním a pondělním svátečním dnu se ve škole s dětmi uvidíme v úterý 2. 4. 2024. Škola (včetně kanceláře), školní družina i školní jídelna budou v tomto čase uzavřeny.

Repertoár

Podstatou našich představení jsou pohádky. Protože počet našich členů neumožňuje využít dostupné divadelní hry, píšeme si je sami. Jednotlivé postavy jsou psány přímo „na tělo“ jednotlivým účinkujícím. Proto hra vzniká vždy v průběhu měsíce října, podle toho, které děti se přihlásí na kroužek. Důležité u nás je, že zahrát si může každý, kdo má chuť a čas. Neděláme žádný výběr. Výsledné představení bereme jako dárek dětí svým rodičům za jejich péči, starost a pochopení.

Z historie představení stojí snad za zmínku vánoční představení „ Nejkrásnější dárek", představení ke 100. výročí naší školy „Ztratila se škola“, nebo z her psaných na motivy klasické pohádky „Z pohádky do pohádky“, „ Kam běžíš pohádko....?“ a „Zatímco ty spíš“.

Řada z těchto našich výtvorů je dostupná na DVD nebo VHS. Všechna představení jsou originály. Nejsou přepisem ani kopiemi již existujících děl. V mnoha momentech ale divákovi klasické pohádky připomínají.

Strach (2023)

Pohádka o tom, proč je důležité se bát vznikala během školního roku 2022/23 a nastudovali ji žáci školy v rámci divadelního kroužku. Videozáznam je ve vymezeném období pro žáky divadelního kroužku ke stažení ZDE (do 10. 8. 2023). Základní škola a tvůrcevideo videzáznamu si vyhrazují: © tv67.cz / www.zsmatice.cz / 2023 . Všechna práva výrobce a vlastníka audiovizuálního díla vyhrazena. Neoprávněné kopírování, najímání, půjčování, veřejné provozování a vysílání tohoto záznamu je zakázáno.

Není nutno ... (2022)

Princezny a čarodejnice (2019)

Pohádka o lásce a přátelském boji Josefíny a Arnošta ve světě princezen, princů, čarodějnic a čarodějů.

Hastrmanská povídačka (2017)

Pohádka o 3 vodnických dcerách - Běličce, Lekničce a Mluvce, plná tanečků a zábavy.

Nebe, peklo, ráj (2014)plakát

Parta dětí, které se denno - denně schází ve své klubovně tzv. Mstitelé Země se zajímá o to, jak se dneska lidem žije. Přijdou na to, že je třeba najít lepší místo pro život. Ale kde? Jedni tedy půjdou tam – nahoru a druzí tam – dolů, cestou se tedy zákonitě dostanou do nebe i do pekla, sledují život „tam nahoře a dole“ , aby zjistili, jak je to všude stejné a ještě horší a: … nezáleží na tom kde žijeme, ale jak žijeme a proč žijeme a hlavně s kým žijeme,a pak zjistíme, že tam ,kde žijeme je moc a moc krásně.“

O kouzelném zrníčku (2013)plakát

Je kolem nás spousta zloby, nenávisti, závisti a lhostejnosti, ale naše zrníčko vám pomůže. Vyroste z něj totiž kytička, kytička která přináší lásku, pravdu, krásu a porozumění. Zasaďte si naše zrníčko, a bude vám dobře. Že ho ještě nemáte, přijďte k nám do království za Devatero horami, tak jich pro vás máme dost. Vaše děti