Seznam přijatých do prvních tříd k 15. 4. 2024 najdete níže v aktualitách, případně také pod ikonou "Zápis do 1. tříd".

Aneb jak soubor vzniknul

Založení www stránek mne donutilo trochu zavzpomínat. Od kdy vlastně existujeme?
Trocha namáhání mozku mne dovedla k roku 1995. Vrátila jsem se z mateřské dovolené a společně se svým kolegou Jirkou Ziburou jsme připravili pásmo o vánočních zvycích. On byl to divadlo a já tanečky. Pak už to následovalo ve velkém. První roky jsme stále společně a za vydatné pomoci Alenky Lepšové vytvářeli vánoční pohádky. Ze školní tělocvičny jsme se přemístili do Jihočeského muzea a poté do Malého divadla.

V naší spolupráci jsme pokračovali i poté, co Jirka odešel ředitelovat do Nedabyle a tak spolu s „Maticí“ vystupovaly i děti od něj. Postupně jsme měli méně a méně společného volného času, a tak jsme,ač neradi, museli naši spolupráci ukončit. My s Alenkou a dětmi jsme ale pokračovaly dál. Z původních 20-25 členů se soubor rozrostl na současných 76. Máme také jeden rekord, v představení ke 100.výročí školy účinkovalo 170 dětí. Toho bohdá ale už nebude,ani náhodou. Také obsah představení se změnil. Z Vánoc jsme se přesunuli do pohádek klasických. Nejprve bylo naše jaro a nyní již několik let hrajeme v posledním týdnu v květnu. Také místo se změnilo. Našli jsme útočiště v Divadle U Kapličky. Zde máme vynikající zázemí i krásné prostředí.

divadlo