Menu
ZŠ Matice školské 3
ZŠ Matice školské 3, České Budějovice
rozšířené vyhledávání

Tradiční letošní "Vánoční jarmark v Matici" se uskuteční 29. 11. 2023 od 15 do 18h. :-)

Informační schůzka pro rodiče žáků budoucích 1.tříd

Logo školy

Vážení rodiče,
první informační schůzka rodičů budoucích žáků prvních tříd se uskuteční dne 7. 6. 2023 v 16:30 (středa) v přízemních učebnách školy (vstup z ulice Matice školské).

Na schůzce Vám třídní učitelky a další zaměstnanci školy sdělí nejdůležitější informace související se zahájením povinné školní docházky včetně nformací týkajících se provozu ŠD a ŠJ.

Prezentovány budou také základní informace a důležité údaje pro registraci do školních informačních systémů „Bakaláři“ (e-žákovská knížka) a „Školní program“ (elektronická pokladna žáka). Na informační schůzce budete moci v případě Vašeho zájmu odevzdat vychovatelce ŠD vyplněnou „přihlášku do školní družiny“ (ke stažení níže v odkazu) a vedoucí školní jídelny „přihlášku ke školnímu stravování (ke stažení níže v odkazu). Na místě si zároveň budete moci u vedoucí ŠJ zakoupit čip ke stravování. Cena čipu je 116 Kč (pro rychlejší odbavení Vás poprosíme mít připravenou přesnou hotovost).

Při vstupu do školy věnujte, prosím, pozornost informacím týkajících se rozdělení dětí do jednotlivých tříd a upřesnění učeben pro schůzku rodičů.

Školní jídelna - odkazy

skolni-jidelna/obecne-informace/

modules/file_storage/download.php?file=a70322dc%7C159&inline=1

Školní družina - odkazy

skolni-druzina/obecne-informace/

skolni-druzina/provoz-skolni-druziny/

modules/file_storage/download.php?file=55ad3e7c%7C162&inline=1

Školní informační systém „Bakaláři“

https://zsmatice.bakalari.cz/bakaweb/login

Školní informační systém „Školní program“

https://system.skolniprogram.cz/

 

Druhá informační schůzka budoucích žáků prvních tříd proběhne dne 14. 6. 2023 (středa), a to pokud možno za přítomnosti Vašich dětí 😊 opět v přízemních učebnách. Cílem setkání bude seznámení dětí s třídní učitelkou a se zázemím školy. Děti předáte učitelce v 16.30 u vrátnice (vstup z ulice Matice školské), na stejném místě si děti v 17.15 vyzvednete. Při té příležitosti budete moci dořešit předání přihlášek do ŠD a do ŠJ u jednotlivých vedoucích, případně navštívit kavárny v blízkosti školy. 

 

Děkujeme za Váš čas i za volbu naší školy.

Přílohy

Informační schůzka

2023_05.22_informace k informační schůzce 1 třídy.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 250,55 kB
Datum poslední aktualizace: 24. 5. 2023 8:34
Autor: Správce Webu

Škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

Objednání stravy

ikona

Bakaláři

ikona

Office 365

ikona

E-pokladna

ikona

O škole

„Cestou poznání k dosažení všestranného rozvoje a harmonie žití."

Základní škola, Matice školské 3, České Budějovice vznikla rozhodnutím MŠMT jako samostatná státní příspěvková organizace a je samostatným právním subjektem. Kapacita školy je 550 žáků, součástí školy je školní družina s kapacitou 180 žáků se šesti odděleními a školní jídelna s kapacitou 550 obědů.

Do sítě škol byla základní škola zařazena dne 27. 3. 1996. Škola poskytuje základní vzdělání žáků, zajišťuje provoz školní družiny a zabezpečuje stravování dětí, žáků a pracovníků školských zařízení dle platných právních předpisů. Škola má devět postupných ročníků a současně se zaměřuje na výuku cizích jazyků anglického, německého a ruského. Rozšířená výuka jazyků je zavedena od roku 1991. Od roku 2010 je do výuky aplikována cizojazyčná výuka metodou CLIL (matematika, výtvarná výchova, zeměpis, dějepis). Škola umožňuje rovný přístup ke vzdělávání všem žákům bez jakékoli diskriminace a vytváří podmínky pro jejich zdravý vývoj.