Dotační program pro podporu školních a mimoškolních zájmových aktivit dětí

Logo JČK

Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích připravil dotační program zaměřený na podporu rodin z nízkopříjmových domácností s trvalým pobytem na území Jihočeského kraje.

Cílem programu je podpora rodin s dětmi od 3 do 19 let a zachování a rozvoj školní a mimoškolní zájmové činnosti dětí a mládeže, školního stravování a ubytování dětí a mládeže s trvalým pobytem na území regionu.

V návaznosti na vyhlášení krajského programu „My v tom Jihočechy nenecháme“ Krajským úřadem Jihočeského kraje se sídlem v Českých Budějovicích a se souhlasem Rady města České Budějovice jako zřizovatele školy z 31. 10. 2022 (č.1489/2022) vstoupit do uvedeného programu je možné podávat žádosti také na Základní škole, Matice školské 3, České Budějovice.

Děti žadatelů musí mít trvalý pobyt v Jihočeském kraji k 1. 8. 2022. Podpora se týká prvního pololetí školního roku 2022/2023, tedy aktivit provozovaných od 1. 9. 2022 do 31. 1. 2023. Žádost o podporu (finanční příspěvek) podávají zákonní zástupci prostřednictvím organizace, která zajišťuje podporované aktivity.

V případě naší školy lze žádat o příspěvek na: školní stravné, kurz bruslení pro 4. a 5. třídy (400,-), lednový lyžařský výcvikový kurz, platbu za pobyt žáka ve ŠD (září až leden 750,- Kč).

Celkově může být žádáno u zapojených organizací maximálně o 4.000 Kč na dítě. Vyplacení příspěvku žádosti odpovídající podmínkám programu „My v tom Jihočechy nenecháme“ bude provedeno zpětně. Žadatelé si jednotlivé aktivity předfinancují.

Žádáme všechny případné zájemce o pečlivé nastudování parametrů dotačního programu a přesné vyplnění žádosti se všemi potřebnými přílohami. Součástí webových stránek www.myvtomjihocechynenechame.cz je kromě žádosti a jednotlivých povinných příloh také nápovědní interaktivní kalkulačka nároku na podporu.

Vyplněné formuláře žádosti s přílohami doručte do kanceláře školy v termínu 8. 11. – 5. 12. 2022 (pondělí – čtvrtek / 12:00 – 15:30 hod., pátek / 12.00 - 13.30). Škola následně požádá Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích o prostředky dotace. Po získání vyžádaných prostředků (schválení dotace Radou Jihočeského kraje) bude škola oprávněným žadatelům proplácet přiznanou podporu v programu, a to zpětně, bezhotovostně na zadané bankovní účty.

Podrobné informace k projektu: Podpora aktivit dětí a mládeže | MY V TOM JIHOČECHY NENECHÁME (myvtomjihocechynenechame.cz)

V případě otázek neváhejte využít telefonní kontakty uvedené na: www.myvtomjihocechynenechame.cz.

Datum poslední aktualizace: 5. 11. 2022 18:15