Menu
ZŠ Matice školské 3
ZŠ Matice školské 3, České Budějovice
rozšířené vyhledávání

Připomeneme, že letošní nepředaná vysvědčení si zákonní zástupci nebo žáci mohou vyzvednout během prázdnin, a to v čase "úředních pondělků (8.00 - 12.00)". Přejeme pohodové léto :-)  

Zahraniční pobyt ve Velké Británii

Před Buckinghamským palácem

V polovině června skupina žáků 9. tříd vyrazila na dlouho plánovanou cestu přes Belgii a Francii do Velké Británie.

V Belgii žáci strávili celý den v hlavním městě, Bruselu. Děti již předem znaly 2 symboly města - Atomium a sochu tzv. Čůrajícího chlapečka. Navštívily ještě expozici Parlamentária, která je věnována historii i současnosti Evropské unie. Asi největší dojem ale zanechalo muzeum čokolády, bylo totiž doplněno ochutnávkou čokolády i skvělých pralinek. Ve Francii deváťáci viděli pláže ve městě Dunkerque, kde došlo k velké vojenské operaci v roce 1940.

Poté si užili poklidnou plavbu trajektem do Velké Británie. Na kopci nad přístavem Dover navštívili areál hradu, kde jsou zachovány zbytky majáku z doby římského osídlení, dále středověké prostory, ale i objekty, které jsou spojeny s dějinami 20. století. 

Další dvě zajímavá místa jsou středověká města Canterbury a Cambridge. Nedaleko tohoto univerzitního města žáci navštívili americký vojenský hřbitov, místo s velkou atmosférou. S dějinami minulého století, i těmi československými, je spojené i letecké muzeum v Duxfordu. 

V Londýně pak k asi k nejzajímavějším zážitkům patřila plavba lodí po řece Temži, během které byly krásně vidět památky v okolí řeky, a návštěva vyhlídkového kola London Eye.

Datum poslední aktualizace: 25. 6. 2024 22:52
Autor: Mgr. Barbora Kadlecová

Škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotogalerie

Nejnovější fotogalerie

Objednání stravy

ikona

Bakaláři

ikona

Office 365

ikona

E-pokladna

ikona

Robotel Homework

Smart Class Logo

O škole

„Cestou poznání k dosažení všestranného rozvoje a harmonie žití."

Základní škola, Matice školské 3, České Budějovice vznikla rozhodnutím MŠMT jako samostatná státní příspěvková organizace a je samostatným právním subjektem. Kapacita školy je 550 žáků, součástí školy je školní družina s kapacitou 180 žáků se šesti odděleními a školní jídelna s kapacitou 550 obědů.

Do sítě škol byla základní škola zařazena dne 27. 3. 1996. Škola poskytuje základní vzdělání žáků, zajišťuje provoz školní družiny a zabezpečuje stravování dětí, žáků a pracovníků školských zařízení dle platných právních předpisů. Škola má devět postupných ročníků a současně se zaměřuje na výuku cizích jazyků anglického, německého a ruského. Rozšířená výuka jazyků je zavedena od roku 1991. Od roku 2010 je do výuky aplikována cizojazyčná výuka metodou CLIL (matematika, výtvarná výchova, zeměpis, dějepis). Škola umožňuje rovný přístup ke vzdělávání všem žákům bez jakékoli diskriminace a vytváří podmínky pro jejich zdravý vývoj.