Menu
ZŠ Matice školské 3
ZŠ Matice školské 3, České Budějovice
rozšířené vyhledávání

Seznam přijatých do prvních tříd k 15. 4. 2024 najdete níže v aktualitách, případně také pod ikonou "Zápis do 1. tříd".  

Retro aneb týden bez mobilů

Retro aneb týden bez mobilů

Poslední týden v lednu byl na naší škole v duchu „Retro neboli týden bez mobilů“. Zapojili se malí, větší i největší.

Na přestávky měli žáci připravené různé retro hry – ve třídě se hrály například piškvorky, lodě, karetní hry, byly slyšet různé tleskačky a rozpočítadla. Na chodbách byl připraven skákací panák a největší zájem byl o čáru s céčky. 

Retro týden se promítl i do vyučovacích hodin – např. do hodin tělesné výchovy, kde se skákala guma, hrála školka s míčem či jiné běhací hry.

Celý týden vyvrcholil turnajem ve hře Člověče, nezlob se. V živé variantě této hry zvítězil za první stupeň 4. ročník, za druhý stupeň 8. ročník.

Celý týden byl plný zdravého soutěžení a zábavy.

Datum poslední aktualizace: 15. 2. 2024 22:13
Autor: Mgr. Barbora Kadlecová

Škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

Objednání stravy

ikona

Bakaláři

ikona

Office 365

ikona

E-pokladna

ikona

Robotel Homework

Smart Class Logo

O škole

„Cestou poznání k dosažení všestranného rozvoje a harmonie žití."

Základní škola, Matice školské 3, České Budějovice vznikla rozhodnutím MŠMT jako samostatná státní příspěvková organizace a je samostatným právním subjektem. Kapacita školy je 550 žáků, součástí školy je školní družina s kapacitou 180 žáků se šesti odděleními a školní jídelna s kapacitou 550 obědů.

Do sítě škol byla základní škola zařazena dne 27. 3. 1996. Škola poskytuje základní vzdělání žáků, zajišťuje provoz školní družiny a zabezpečuje stravování dětí, žáků a pracovníků školských zařízení dle platných právních předpisů. Škola má devět postupných ročníků a současně se zaměřuje na výuku cizích jazyků anglického, německého a ruského. Rozšířená výuka jazyků je zavedena od roku 1991. Od roku 2010 je do výuky aplikována cizojazyčná výuka metodou CLIL (matematika, výtvarná výchova, zeměpis, dějepis). Škola umožňuje rovný přístup ke vzdělávání všem žákům bez jakékoli diskriminace a vytváří podmínky pro jejich zdravý vývoj.