Menu
ZŠ Matice školské 3
ZŠ Matice školské 3, České Budějovice
rozšířené vyhledávání

Zápis do prvních tříd pro školní rok 2024/25 proběhne v termínu 4. a 5. dubna 2024 (čtvrtek a pátek). Bližší informace budou zveřejněny koncem února pod ikonou "Zápis do 1.tříd". Od 4. března 2024 bude možné vyplnovat žádosti o přijetí na https://zapiszscb.c-budejovice.cz/ 

Předávání certifikátů z jazykových zkoušek

Úroveň Starters (pre-A1)

Naši žáci si převzali osvědčení na radnici.

Ve čtvrtek 1. 9. 2022 se na radnici v Českých Budějovicích konalo slavnostní předávání certifikátů z mezinárodních jazykových zkoušek Cambridge English. Akce byla určena všem studentům, kteří skládali zkoušky v Českých Budějovicích, byli mezi nimi tedy i žáci naší školy a pozváni byli i jejich rodiče.

Snahu žáků a podporu rodičů ocenil ve svém projevu náměstek primátora, význam studia cizích jazyků vyzdvihla zástupkyně Evropského centra jazykových zkoušek. 

V loňském školním roce jsme připravovali žáky v kurzech pěti úrovní (pre A1 – B1), zkoušek se na konci května zúčastnilo celkem 32 žáků. Všichni byli úspěšní, my moc gratulujeme a doufáme, že budou mít zájem pokračovat v přípravě ke zkouškám vyšší úrovně i v letošním roce.

https://www.c-budejovice.cz/namestek-predal-certifikaty-z-jazykove-zkousky

Foto: Jana Novotná

 

Datum poslední aktualizace: 2. 10. 2022 14:02
Autor: Mgr. Barbora Kadlecová

Škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

Objednání stravy

ikona

Bakaláři

ikona

Office 365

ikona

E-pokladna

ikona

Robotel Homework

Smart Class Logo

O škole

„Cestou poznání k dosažení všestranného rozvoje a harmonie žití."

Základní škola, Matice školské 3, České Budějovice vznikla rozhodnutím MŠMT jako samostatná státní příspěvková organizace a je samostatným právním subjektem. Kapacita školy je 550 žáků, součástí školy je školní družina s kapacitou 180 žáků se šesti odděleními a školní jídelna s kapacitou 550 obědů.

Do sítě škol byla základní škola zařazena dne 27. 3. 1996. Škola poskytuje základní vzdělání žáků, zajišťuje provoz školní družiny a zabezpečuje stravování dětí, žáků a pracovníků školských zařízení dle platných právních předpisů. Škola má devět postupných ročníků a současně se zaměřuje na výuku cizích jazyků anglického, německého a ruského. Rozšířená výuka jazyků je zavedena od roku 1991. Od roku 2010 je do výuky aplikována cizojazyčná výuka metodou CLIL (matematika, výtvarná výchova, zeměpis, dějepis). Škola umožňuje rovný přístup ke vzdělávání všem žákům bez jakékoli diskriminace a vytváří podmínky pro jejich zdravý vývoj.