Menu
ZŠ Matice školské 3
ZŠ Matice školské 3, České Budějovice
rozšířené vyhledávání

Pomocí přiloženého odkazu https://www.vedanasbavi.cz/krouzky-pro-deti-prihlasit?ID=1539&ID_roku=11&ID_semestru=1 předáváme informaci o pokračování kroužku "Věda nás baví", který u nás zajišťuje stejnojmenná společnost. Koordinátorkou kroužku je Mgr. Veronika Firlová (Koordinátor pro Jihočeský a Plzeňský kraj, +420 723 059 345, vfirlova@vedanasbavi.cz).

Pravidla související s bezpečným provozem školy

Logo školy barevné

Informace k testování Ag testy

Nařízením MZd končí zářijové screeningové testování ve školách k 10. 9. 2021

Informace k ukončení testování ve školách v září 2021 - zde

 

Preventivní testování bude prováděno plošně v rozsahu 3 antigenních testů provedených ve dnech

  • středa 1. 9. 2021,
  • pondělí 6. 9. 2021, 
  • čtvrtek 9. 9. 2021,
  • od pondělí 13. září případně dle dalších pokynů.

Návod na provedení Ag testu Genrui ke stažení zde

Pohyb zákonných zástupců žáků a dalších osob uvnitř budovy školy bude umožněn po předešlé domluvě, využijte kontaktu s učiteli ke sjednání schůzky pomocí telefonu, systému Bakaláři či e-mailu.

Každá osoba, na kterou se nevztahuje výjimka z aktuálně platného mimořádného opatření MZd, je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech školy zakrýt dýchací cesty (roušky, respirátory). Testování nepodstupují žáci, kteří:

  • jsou 14 dnů po plně dokončeném očkování,
  • jsou po prodělaném onemocnění Covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na Covid-19),
  • doloží platný negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Zákonný zástupce doloží třídnímu učiteli potřebným dokladem.

Pokud žák (či jeho zákonný zástupce) odmítne testování, účastní se výuky za podmínek nastavených mimořádným opatřením MZd – použije ochranu dýchacích cest po celou dobu výuky. Pokud žák (či jeho zákonný zástupce) odmítne testování i nošení roušek či respirátorů, nemůže škola umožnit žákovi osobní přítomnost na vzdělávání. Škola bude zajišťovat žákovi studijní podporu.

V případě mimořádných situací spojených s onemocněním Covid-19 je škola vždy povinna postupovat podle pokynů KHS a dodržovat všechna aktuálně platná mimořádná opatření vyhlášená pro dané území příslušnou KHS nebo plošně MZd.

Celé znění „Souboru doporučení pro školy a školská zařízení ve školním roce 2021/2022 vzhledem ke Covid-19 “ a vyjádření MŠMT k dezinformacím najdete na níže uvedených odkazech:

https://www.edu.cz/wp-content/uploads/2021/08/MSMT_Manual-k-provozu-skol-a-testovani_akt.20-08-2021.pdf

https://www.edu.cz/reakce-msmt-k-dezinformacim-o-aktualnich-protiedpidemickych-opatrenich-ve-skolach/

 

Předem Vám i žákům děkujeme za pochopení a vstřícnost.

                                                                                                                      V Českých Budějovicích, 27. 8. 2021

Mgr. Radek Vačlena,

ředitel základní školy

 

Přílohy

Genrui-letak.pdf

Genrui-letak.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 241,28 kB

2021_09.1-ukončení screeningového testování.pdf

2021_09.1-ukončení screeningového testování.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 334,42 kB
Datum vložení: 27. 8. 2021 20:51
Datum poslední aktualizace: 10. 9. 2021 0:00
Autor: Mgr. Barbora Kadlecová

Škola

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotogalerie

Poslední přidaná fotografie

Objednání stravy

ikona

Bakaláři

ikona

Office 365

ikona

E-pokladna

ikona

O škole

„Cestou poznání k dosažení všestranného rozvoje a harmonie žití."

Základní škola, Matice školské 3, České Budějovice vznikla rozhodnutím MŠMT jako samostatná státní příspěvková organizace a je samostatným právním subjektem. Kapacita školy je 550 žáků, součástí školy je školní družina s kapacitou 180 žáků se šesti odděleními a školní jídelna s kapacitou 550 obědů.

Do sítě škol byla základní škola zařazena dne 27. 3. 1996. Škola poskytuje základní vzdělání žáků, zajišťuje provoz školní družiny a zabezpečuje stravování dětí, žáků a pracovníků školských zařízení dle platných právních předpisů. Škola má devět postupných ročníků a současně se zaměřuje na výuku cizích jazyků anglického, německého a ruského. Rozšířená výuka jazyků je zavedena od roku 1991. Od roku 2010 je do výuky aplikována cizojazyčná výuka metodou CLIL (matematika, výtvarná výchova, zeměpis, dějepis). Škola umožňuje rovný přístup ke vzdělávání všem žákům bez jakékoli diskriminace a vytváří podmínky pro jejich zdravý vývoj.